Volný čas

Černý Důl je vyhledávaným rekreačním místem, rozkládá se pod Jelením vrchem (1024 m.n.m.) na úpatí jižních vrcholků Krkonoš. Byl zde vybudován rozsáhlý lyžařský areál lanovek a vleků, ve kterém najdeme sjezdové tratě různé obtížnosti. Z městečka vede do okolních hor několik udržovaných běžeckých stop a také celá řada značených tras jak pro pěší turisty, tak i pro cyklisty. Západním směrem se rozkládá vápencový lom, z jehož blízkosti je nádherný pohled na celý Černý Důl v pozadí s Černou horou.

Alternativou k místním lyžařským tratím je lyžařský areál v Jánských Lázních, kde se můžete svést kabinovou lanovkou na vrchol Černé hory (1299 m.n.m.). V letních měsících je vyhledávaným místem pro sjezd na koloběžkách.

Severním směrem dojdeme z Černého Dolu do Pece pod Sněžkou, odkud se můžeme vydat pěšky nebo vyjet sedačkovou lanovkou na nejvyšší horu Krkonoš na Sněžku (1603 m.n.m.), dále doporučujeme Hornickou stezku Berghaus, výšlap na Černou horu nebo Tetřeví boudy.

Malým turistům by se mohla líbit Pohádková stezka v Malé Úpě a Čertovská stezka v Mladých Bucích popřípadě návštěva Babiččina údolí v Ratibořicích.

Další tipy na výlet: hospitál Kuks + komplex barokních soch a přírodní betlém M.B.Brauna, zřícenina Pecka, vojenská pevnost Stachelberg, podzemní štoly v Obřím Dole, pramen Labe, Adršpašské skály.

V obci Lánov je sportovní letiště, které provozuje vyhlídkové lety.

Pro zpříjemnění pobytu Vám můžeme nabídnout tyto aktivity: fitness, tělocvičnu, masáže, sportoviště se dvěma kurty, sportbarem, altánem vhodným pro posezení, nebo grilování, dále venkovní dětské hřiště s bazénem a celou řadou atrakcí pro vaše děti, nebo hernu kde si lze zahrát kuželky, kulečníky šipky či stolní fotbálky v depandanci Jáma.

Ceník služeb.


Sportoviště je možné po předchozí rezervaci využít i pro veřejnost a všechny návštěvníky Černého Dolu.


 

Mobil:    +420 731 698 681
E-mail: rezervace@hotel-posta.cz

Černý Důl 77
543 44 Černý Důl
Česká republika